top of page

 

 

 Æther  [ ee - ther ] Esir, 5. element, boşluğu dolduran madde . 

 

Bir çok anlamı olmasının rağmen, burada Aether (Esir), maddenin şekil aldığı boşluk olarak algılanmaktadır. Belirsizliği muhakkak olsa da, mekan oluşumunun doğasına, özüyle zenginlik kattığı; yaratıcılığın oluşabilmesi, ışığın sızıp yansıyabilmesi ve maddenin oluşabilmesi için gerekli alanı oluşturduğu söylenebilir.

 

Æther Mimarlık, öncelikle bir tasarım ofisi olarak, bir çok fikri kendi çatısı altında buluşturup, yaratıcılığın her koluyla işbirliği yapabilmeyi hedeflemektedir. Her biri kendi alanında değerli profesyonellerle, Lizbon ve İstanbul'da hizmet vermektedir. Ekibi,  projelerin ölçekleri ve ilgi alanlarına göre şekil değiştirebilmektedir. Kentsel tasarım, mimari, iç mimari, ürün ve aydınlatma tasarımı gibi bir çok konuda çalışmaları devam etmektedir.

Aynı zamanda, 'LEED Green associate' olarak her projede hedefimiz sürdürülebilir bina oluşumundaki kural ve uygulamaları tasarımın bir parçası haline getirmektir. Bu konudaki süregelen ve ivmeyle devam eden çalışmalarımızda ürettiğimiz her tasarımın, hem yapım hem de daha sonrasındaki bakım aşamalarında ayak izini en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Daha temiz ve güzel bir gelecek için çevre dostu tasarımları desteklemek elbette hepimizin ortak sorumluluğudur.

Anchor 2
AETHER HAKKINDA
BİZ KİMİZ?
FABIO RIBEIRO
1983'te doğdu. Portekizli. Yüksek Mimar.
İPEK SARI
1986'da doğdu. Türk.
Yüksek Mimar. 
anasayfa
projeler
AETHER DESIGN        Rua José Sobral Cid. n.19C  1900-237,Lisboa               915 648 956             info@designaether.com
bottom of page